
Aloha- tak zní tradiční pozdrav surfařů. Kolébkou tohoto vodního sportu je totiž Havaj, kde se surfing rozmohl v 60. A 70. letech. Dnes ale kvůli jízdě na vlnách nemusíte jezdit na druhý konec světa. Skvělé podmínky jsou i v Evropě – především na západě Francie, v Portugalsku a ve Španělsku.
Milujete moře, slunce, písek, ale nebaví vás pasivní lenošení na pláži? Co zkusit letos v létě trochu jinou dovolenou nabitou adrenalinem a sportem? Slyšeli jste už o surfařských kempech? Jedná se o týdenní, desetidenní nebo čtrnáctidenní pobyt na některém z evropských pobřeží, kde si pod vedením instruktora můžete surfování vyzkoušet. Populární jsou hlavně kempy ve francouzském Baskicku, kam každoročně přijíždí tisíce turistů z celé Evropy. Na místě vám zapůjčí surf i neopren, bez něhož by vám při celodenním cachtání ve vlnách byla zima. Deset dnů surfování s profesionálním instruktorem vás vyjde zhruba na 10 tisíc korun i s ubytováním. K tomu připočítejte náklady za cestu (do Francie se snadno dostanete autem) a stravu.
Nepočítejte ale s tím, že za pár dnů se naučíte surfovat. Smyslem surfování je zachytit vlnu a svézt se na ní, jako začátečníci ale budete rádi, když dopádlujete k vlně a rozpoznáte, která je ta pravá k zachycení. Ti opravdu šikovní a pilní nadšenci se po týdnu možná i postaví na prkno. I pádlování rukama dá ale vaší fyzičce dostatečně zabrat. Na surfařských kempech poznáte plno mladých lidí, takže je to skvělá příležitost, jak se seznámit s novými přáteli a pobavit se. Nuda vás tedy rozhodně nečeká.
Jestli chcete vyzkoušet tento neobyčejný a náročný vodní sport a zároveň toužíte po exotice, můžete navštívit Kostariku, Bali, Maroko nebo Austrálii, což jsou lokality pro surfování jako stvořené.
Pokud vás surfing chytne a budete se mu chtít věnovat pravidelně, popřemýšlejte o koupi vlastního prkna i neoprenu. Ceny surfů se pohybují od 8 do 20 tisíc korun podle typu a konstrukce. Neopren seženete od 1500 do 5000 korun.
Kategorie: Články
7,807 zhlédnutí
Související články: