Do Jeseníků na léčebnou antistresovou kůru


Stres je jeden z největších problémů současného lidstva. Samotná produkce stresových hormonů z kůry nadledvinek není sama o sobě špatná, jde pouze o množství, intenzitu a četnost jejich vylučování. Přirozené je, pokud k tomu dochází jen občas, kdy stresové situace snadno překonáme, a na delší dobu je zas klid. V dnešní době se však stres přehoupl do chronické podoby, stresujeme se v rodině, ve škole, v zaměstnání, na ulici a dokonce i na dovolené.

Jeseníky v zimě

Kupříkladu vyrazit k moři do přelidněného letoviska a trávit hodiny na pláži mezi tisíci lidmi, kteří o vás zakopávají a vráží do vás i ve vodě, rozhodně není antistres, ale spíše další stresor. Paradoxně si od stresu neodpočinete ani ve chvílích volna, a tím vzniká adrenální únava s projevy depresí, trávicích obtíží, vysokého krevního tlaku a s tím souvisejícími srdečně cévními chorobami. Stres dokonce může přispět k nádorovému bujení. Máte tohle zapotřebí?

Jeseníky v létě

Buďte prozíraví a dovolenou si vybírejte raději tam, kde je klid, kde nepotkáte milion lidí na pláži, a kde vás nebude nikdo obtěžovat hlukem či nemístnými poznámkami. Vydejte se spolu s námi do Jeseníků, do krajiny ticha a dalekých rozhledů.

Apartmány Jeseníky vás zvou na prohlídku přírodních krás s nejčistším ovzduším ve středu Evropy. V okolí Malé Morávky a Karlovy Studánky, kde si léčil dýchací potíže i Václav Havel, bude dostatek možností k pěší turistice, cykloturistice, anebo jen k pouhému lenošení se sluncem nad hlavou. Vypravte se do těchto končin za slunečného počasí, abyste se pokochali i vyhlídkou z rozhledny na Pradědu, ta je celoročně v provozu včetně restaurace, a je to druhý nejvyšší bod v republice hned po Sněžce. Její vrchol se nachází jen o 38 metrů výše, než je vyhlídkový ochoz rozhledny, odkud je nádherný kruhový výhled. Za dobrého počasí lze dohlédnout i na Sněžku a brzy zrána, po východu Slunce i na Vysoké Tatry.