Dovolená v Českých Budějovicích před hlavní turistickou sezónou


Také nemáte rádi návaly lidí na plážích, kde jeden o druhého zakopává, a namísto dovolenkové pohody tu zažíváte stres, možná horší, než v práci? Velmi podobné je to i na dovolené v tuzemsku, například o letních prázdninách bývá velký nával na turistických cestách v Krkonoších, a kdo se rozhodne splouvat Vltavu, první týden v červenci si tu budete připadat jako v Praze na Václaváku. Vyhýbat se těmto excesům je pak jediným řešením, jak si užít dovolenou bez stresu a v naprosté pohodě, a to tím, že si ji naplánujete mimo hlavní turistickou sezónu. A to buď na konec srpna a začátek září, anebo na červen.

rozhledna na Kleti

My bychom se nyní přidrželi termínů v měsíci červnu a doporučili bychom vám ubytování v penzionech v Českých Budějovicích https://www.penzionurudolfa.cz/, na okraji města, v zajímavé lokalitě nedaleko městského centra, a přesto v těsném sousedství parku Stromovka. Proč zrovna červen, a proč právě zde?

Letní slunovrat – v této době je Slunce nejvýše nad hlavou a zároveň jsou nejdelší dny, od Slunce v této době čerpáme nejvíce energie, tak toho využijte a neseďte doma na zadku.

Údolí Vltavy – doporučujeme projít se pěšky nebo podniknout jízdu na kole podél Vltavy v úseku mezi Loučovicemi a Českými Budějovicemi. Jistě není náhoda, že právě na Vltavu směřuje nejvíce vodáků, a je tu v létě neustále plno.

České Budějovice

Blanský les – znáte pohoří Blanský les? Jeho název vám možná nic neřekne, pokud nejste zrovna místní, anebo znalci zeměpisu naší země, ovšem rádi bychom vám připomněli, že jde o jednu z nejzajímavějších lokalit na celém evropském kontinentu. Krajina je nesmírně uhrančivá, nachází se v sevření mezi Šumavou, Českým Krumlovem a Českobudějovickou pánví, a tamní kopce jsou zejména za slunečného počasí nesmírně lákavé na projížďku na kole. Dopřejte si ji a rozhlížejte se kolem sebe, jsou tu překrásné vyhlídky do okolního prostředí.