Hypotéka na bydlení


Také přemýšlíte nad tím, že si pořídíte nějaké bydlení, jako například vlastní byt anebo dům? Já si vzpomínám, když jeden můj kamarád řekl, že půjde bydlet do Prahy a že si tam vezme hypotéku na menší byt. Říkala jsem si, že to bude pěkně drahé, a když jsem se potom kamaráda ptala, kde on si koupil svůj vysněný byt na hypotéku, tak on mi řekl, že je to veliký dům novostavba, kde je patnáct bytů. Musela jsem si říkat, že to muselo stát opravdu hodně peněz a on mi řekl, že to stálo skoro osmnáct milionů. Sice tam má zase čtyři místnosti a velikou kuchyň a dvě koupelny, ale stejně to je takové hodně drahé, ale zase ta terasa, tak je opravdu perfektní.

Krásný nový dům.

A když jsem se ho ptala, jak to financoval, tak on řekl, že si na to vzal americkou nebankovní hypotéku Nebankovnihypoteka. Stejně jsem nad tím žasla. Je to opravdu perfektní, že banka půjčí tolik milionů korun jednomu člověku, protože on je sám a není vůbec zadaný ani ženatý, takže je to docela takový snad risk pro tu banku. Myslím si, že asi ne, protože můj kamarád má opravdu vysoký plat, je na vysoké pozici, takže asi banka by mu nedala peníze jenom tak, kdyby neměli jistotu, že on to bude splácet. A pokud i vy hledáte nějakou kvalitní hypotéku, tak podle mého názoru americká nebankovní hypotéka může být opravdu skvělou volbu, a to pro všechny.

Máte zkušenosti s půjčkami?

Samozřejmě, že si nemusíte brát ihned nějaké miliony. Můžete si třeba jenom tři nebo čtyři miliony korun. Samozřejmě, že to bude také záviset na tom, kolik vy si vyděláváte peněz a jestli ještě třeba něco splácíte anebo ještě jestli vlastníte nějaké nemovitosti ve vašem vlastnictví. Já sama s partnerem si říkáme, že kdybychom někdy v budoucnu chtěli si pořídit nějaký menší. O velikosti dva plus jedna, tak jsme si řekli, že si také vyzkoušíme vzít americkou nebankovní hypotéku. Protože náš kamarád nám právě tuto americkou nebankovní hypotéku doporučuje, že prý je opravdu kvalitní a dá se domluvit na splátkách.