Co se děje v těle ženy


Pro každou ženu je téma menstruace velmi blízké, jelikož ji pravidelně mnohokrát do roka prožívá. Ovšem pro muže je toto poměrně velké a obsáhlé téma docela vzdálené, a to i přes to, že se jich neodmyslitelně týká. Nejlepší přístup k věci je pochopit základny proč a jak menstruace probíhá. I jen základní pochopení pak může vést k tomu, že se muži budou v tomto tématu lépe orientovat a své ženě pak budou v tomto období více nápomocní a budou ji lépe chápat. Menstruace je základní předpoklad k tomu, aby bylo možné fyziologické rozmnožování. Jejím nástupem je možné považovat ženu za fyzicky dospělou a schopnou počít dítě.

hygienické vložky

Pokud si ale představíme, že průměrný věk, kdy žena začne mít své první měsíčky je třináct let, nekoreluje tato věková hranice s mentální dospělostí, ani plnohodnotným fyzickým vývojem. V rámci této doby dojde k tomu, že se v mozku na základě různých impulzů z vnějšího i vnitřního prostředí, začínají produkovat různé hormony, které krevním řečištěm doputují až k pohlavním orgánům. Zde způsobí jejich dozrání a zahájení funkce. Ve vaječníku je vybráno jedno vajíčko, které během předešlého měsíce dozrává. Jeho obal následně praskne a vajíčko je uvolněno do vejcovodu. Tudy se dostane do dělohy. Ta během měsíce podlehla také mnohým změnám.

menstruační pomůcky

Její sliznice je významně změněná a připravená přijmout oplodněné vajíčko. Pokud ale vajíčko oplodněné není, dojde ke kontrakci cév, které zásobují během předchozích 30 dnů narostlou sliznici. Ta při nedostatku kyslíku a živin odumře a vyloučí se s trochou krve z těla ven. A pak tento proces začíná probíhat nanovo. Jelikož se v těle ženy odehrává přímo hormonální bouře, je jasné, že se jejich účinek musí projevit i jinde. To je důvod, proč se ne vždy během menstruace cítíme skvěle. Abychom se ale cítily co nejpohodlněji, je rozumné vyzkoušet menstruační kalhotky a jejich cena Myfemini.cz je velmi příznivá a komfort je k nezaplacení.