Možnosti zakrytí.


Máte doma na zahradě nějaký druh bazénu? Může se jednat o jakýkoliv ať už kulatý, oválný, bazén na míru, nebo bazény zapuštěné do zemně. Každý bazén i ten, který máte určený jen pro děti, na brouzdání je dobré nějak chránit, aby do nich nenapadal zbytečný nepořádek. Tím nepořádkem se myslí různé věci a živočichové. Jako jsou například včely, vosy, mouchy, komáři a drobné nepatrné mušky. Ovšem mohou to bít i malí ptáčci, kteří se chtějí v parném dnu trochu zchladit a neodhadnou dobře hloubku vody. Když se jim namočí křídla, už se jim těžko bojuje. Ve většině případů ve svém bazénu ptáka nenajdete, ale může se to stát. Jsou různé kuriozity, kdy na hladině bazénu přistála kačena nebo labuť.

bazénové krycí plachty

Ovšem u těchto ptáků nehrozí utonutí. Dále, ale k nečistotám, které můžete v bazénu najít. Je to listí nebo květy a plody stromů. Například lískový oříšek, žalud nebo dub. Dále vám do bazénu může vítr nafoukat prach ze země, posekanou trávu nebo další předměty. Nic z toho není v bazénu vítáno a proto je dobré bazén něčím chránit. Existují praktické střechy, ale ty si nebudete dávat na dětský bazének. Ty jsou určené jen pro velké a usazené bazény v zemi. Tím jsou chráněny vždy, když nejsou používány, ale dá se v bazénu koupat i když je přikrytý. Je jen otázkou, jak moc je střecha nad hladinou bazénu, aby vás neomezovala v pohybu.

https://www.chlorito.cz/kryci-plachty

Na další ne tak kvalitní, ale i na ně se používají bazénové plachty, které jsou taky velmi kvalitní. Někdy jsou vyrobeny tak, že vodu, na které leží, ohřívají. Jsou to solární bazénové plachty, které mají hned dvojí funkci. Bazénovou krycí plachtou tak zajistíte, aby vám do bazénu nepadalo tolik nečistot, ale nemyslete si, že to zamezí úplně všemu. Tak to nechodí. I přes nataženou plachtu na hladině bazénu se do bazénu sem tam něco dostane, ale je to oproti odkrytému bazénu opravdu malé množství. Jestli s tím to zdrojem krytí nemáte zkušenosti, poptejte se u prodejců bazénu, rádi vám poradí a řeknou vám jaký druh plachty je lepší a jak jí správně na bazén natáhnout.