Pořiďte si vysněný bazén


Pokud jste někdy přemýšleli, čím chcete oživit vaši zahradu, možná by vám udělal radost bazén. Nejenom vám, ale i vaší rodině. Bazén je místo, kde se mohou vyžít jak dospělí, tak děti. Navíc dokáže být i designovým doplňkem pro vaši zahradu. Bazén potřebuje mít svoje místo, takže je ideální v případě, pokud máte velkou zahradu. Samozřejmě, i na menší zahradu se bazén vleze. Záleží na tom, jestli je k tomu přizpůsobena. K bazénu musí být kromě dostatečnému prostoru přizpůsoben i terén.

bazén

Jestli máte nerovný terén plný kopců a podobně, těžko na takový povrch umístíte bazén. Je ale pravda, že dnešní firmy už jsou tak šikovné, že zvládnou zabudovat bazén téměř na jakýkoliv povrch. Bazénů je nespočet druhů. Liší se velikostí, použitým materiálem, tvarem a samozřejmě také cenou. Místo a rozpočet je tou první věcí, kterou byste měli při pořizování bazénu zvažovat. Pokud si necháváte dělat bazén přímo na míru, dopředu zděte svůj rozpočet. Cena bazénů je různá. Firma, která vám bude bazén dělat, se jim musí řídit, a navrhne vám bazén přesně na míru, který bude vyhovovat vašim potřebám i vaší ceně. Bazén můžete zvolit zapuštěný nebo nezapuštěný.

bazén

Zapuštěné bazény mají výhodu, že jsou více estetické a nenarušují tolik prostor zahrady. Jsou i pohodlnější ve způsobu, jakým do bazénu vlezete. Pokud máte omezenou pohyblivost, určitě doporučíme spíše zapuštěný bazén. Ale i bazény které nejsou zapuštěné mají něco do sebe. Jsou ideální především pro ty, kteří mají doma malé děti nebo domácí mazlíčky, kteří volně pobíhají venku. Pokud by vám dítě nebo mazlíček spadl do zapuštěného a nechráněného bazénu, může se stát tragédie. Nezapuštěné bazény jsou také ideální k určitým typům terénů. A někomu se prostě jenom líbí více a dává jim přednost. Můžete také udělat kompromis a zvolit bazén polozapuštěn, který je částečně pod zemí a částečně nad zemí.