Věda a kosmetika


Jsou lidé, kteří se zajímají o přírodopis anebo o zeměpis anebo třeba také o sport. Mě baví hlavně móda a kosmetika. Tohle bylo vždycky moje nejoblíbenější téma. Také jsem chtěla studovat právě kosmetičku, jenomže bohužel se mi tohle nepodařilo, tedy ono by se to vlastně podařilo, ale nejhorší na tom bylo, že právě moji rodiče nechtěli, abych šla studovat kosmetičku. Rodičům jsem se stále několikrát ptala, proč nemůžu jít studovat kosmetiku? Ano, studium mě baví a klidně bych šla i na nějakou jinou vysokou školu, třeba na vědeckou fakultu. Věda mě také zajímala a věda mě přitahovala opravdu už od dětství, a to hlavně moře a také vesmír.

O vědě mám spoustu knih.

Jenomže tohle jednoduše nejde dělat prakticky. A hlavně ne u nás na vesnici. V malém okresním městě bych se určitě neuchytila s nějakou mořskou biologií. Kdybych byla mořský vědec.  A proto když mě bavilo ještě tohle řemeslo, a to je kosmetička nebo i kadeřnice, tak jsem chtěla právě se vyučit kosmetičkou. Bohužel jsem ale nedala na rodiče a šla jsem na vědeckou fakultu. Všechno jsem dodělala a měla jsem také docela pěkné nebo možná tak maximálně průměrné známky. Věda mě bavila, ale víte, co jsem udělala potom? Když jsem potom opouštěla katedru? Všechno se mi dařilo, tak jsem stejně šla na dvouletý kurz kosmetičky.

Pracuji jako kosmetička.

A víte, co dělám nyní? Samozřejmě, že jsem kosmetička. Vědu sice vyučuji jenom takhle soukromě a doučuji ji, ale že by to byla hlavní náplní mojí práce, tak to tedy vůbec ne. Moje hlavní náplň práce je kosmetička. Ještě jsem si řekla, že jestli budu dělat rekvalifikaci na kadeřnici. A udělám si takové krásné kosmetické a kadeřnické studio, budu ráda. A co do toho ještě dát solárium? To by mě také moc bavilo. Sice ano, mrzí mě, že jsem se nevěnovala vědě úplně na sto procent a na plné oprátky. Ale co jsem měla dělat? Rodiče to mrzí. Věda baví, mám doma hodně encyklopedií a o vědu se zajímám, ale řemeslo kosmetičky mě jednoduše moc baví.