Vše je jinak


Ano, narazil jsem si šíšu se bere jako tak, že se někdo uhodil do hlavy a s výrazem vodnice se hodně manipuluje v některých pohádkách, kde je to vlastně vodníkova žena, nebo prostě vodník ženského pohlaví. Jenže, víte, ono je to všechno naprosto jinak. Zrovna zde tyto dva výrazy znamenají něco docela jiného. A vy se za chvíli dozvíte co. Obě věci náleží k výrazům víceméně slangovým a oba znamenají vodní dýmku jako celek. Tato novinka v kouření se k nám dostala z Asie, kde funguje již několik století. Pravděpodobně mohla být vynalezena v Persii, avšak jednoznačně to doložit nelze.

korunka vodnice

My se však nebudeme zabývat historií, avšak podíváme se do současnosti. Pokud toužíte po tom si vodnici vyzkoušet, tak vězte, že není nutná její koupě. Vyhledejte si nejbližší sishárium, což může být obchod ale také kuřárna. Zde vám šíšu zapůjčí a vy si to můžete zkusit. A pokud vám to zachutná…

kouření vodnice

Zde je nutno uvést k pravdě starou báchorku, že je toto kouření naprosto neškodné. Není tomu tak. Vědecké výzkumy to potvrdily, ale zase je na druhé straně fakt, že kouření vodnice může člověka povznést na duchu a uklidňovat.

Taková vodní dýmka má více částí. Největší z nich je váza, což je vlastně ta nádoba, ve které je voda, za kterou vděčí šíša svému názvu. Zde se ochlazuje tabákový kouř, který se zapaluje na korunce. Ta má více druhů, základní jsou však tři. Je to kotlík, phunnel, nebo vortex, Pro nedostatek místa místa již není možno podrobných rozborů. I zde se však mohou vyskytnout další poddruhy, jako třeba oblako phunnel, nebo jiné. V každém případě se bez nich vodnice neobejde. Může se stát, že byste si také chtěli vyzkoušet, jak to chutná. Zde máte dvě možnosti. Buďto se podívat, zda je ve vašem okolí veřejná kuřárna, nebo si celou šíšu zakoupit. A to můžete udělat velmi rychle kliknutím na odkaz výše v tomto článku.