Dopřejte si pasterizovanou zeleninovou šťávu


V některých anketách respondentů, zastupujících veřejné mínění, se tu a tam objevuje otázka, zda by zakázali reklamy na alkoholické nápoje. Toto by byl jistě významný počin, ale ještě významnější by byla propagace ovocných a zeleninových šťáv. Ty nejlepší jsou samozřejmě čerstvé, z odšťavňovačů, ale ne vždy máme možnost odšťavňovat, například na cestách na dovolenou a při pobytu v přírodě. Tam si bereme s sebou krabicové balení ovocných či zeleninových koncentrátů, které po konzumaci vyhodíme do kontejnerů s tříděným odpadem.

mrkvová šťáva

Abychom si toto mohli dopřát, musí se někdo postarat o zpracování a přepravu ovoce a zeleniny na trh. A k tomu jsou zapotřebí i vhodné přepravní a skladovací nádoby. Jestliže si například vyžádáte rajčatovou šťávu, abyste si s ní zpestřili svůj víkendový pobyt na chatě anebo ji měli k dispozici na cyklistickém výletu v cyklobrašně, měli byste vědět, že rajčata se po procesu drcení a pasírování ocitají v plastové fólii, umístěné uvnitř tzv. IBC kontejnerů https://www.schoellerallibert.com/cz/produkty/středně-velké-kontejnery. Jsou to velkokapacitní nádoby o objemu tisíc litrů, v nichž putují (nejen) rajčata od farmáře přímo k dalšímu zpracování a k distribuci do obchodní sítě. A proč vlastně IBC kontejnery?

zeleninové šťávy

Kontejnery jsou skládací, tím pádem se ohromně šetří přepravní a skladový prostor, pokud není kontejner zrovna využíván, Za druhé se jedná o zdravotně nezávadný plast, který se velmi dobře čistí a dezinfikuje. A za třetí se kontejnery skládají na sebe do stohu o pěti patrech. Mají velmi vysokou nosnost až pět tun, tím pádem se vynikajícím způsobem přizpůsobí objemu přepravních prostor, čímž se maximálně využije přepravní kapacita. A kontejner tvaru kvádru je také skladnější v porovnání s různými válcovými barely, mezi nimiž je při uskladnění zbytečně mnoho prázdného prostoru. Minimalizuje se tím plýtvání časem, skladovými objemy a ekonomickými zdroji.