Jak pečovat o zdraví naší pokožky?


Kůže je největší orgán našeho těla. A nejenom z toho důvodu bychom o ni měli pečlivě pečovat. Pokožku bychom neměli udržovat jen mladistvou a dobře vypadající, ale pamatujme i na to, že slouží jako ochrana našeho těla vůči vnějším vlivům. Pokožku a její zdraví přitom ovlivňuje mnoho faktor. UV záření, toxiny, které jsou v cigaretovém kouři, nedostatek spánku, nedostatečný pitný režim, podvýživa, stárnutí a samozřejmě nedostatek některých důležitých látek a vitamínů, jako je třeba zinek, vitamíny B nebo kolagen orcacollagen.cz.

skin care

Co bychom měli dělat, abychom měli zdravou pokožku?

Určitě mezi tyto kroky patří pečlivé odlíčení a čištění pleti. Pleť je nutno každý den čistit, i když se nelíčíte, na to nezapomeňte. Důležitými kroky ve vaší skin care rutině je dále hydratace a také exfoliace neboli peeling. Ten můžete provést buď fyzický, nebo chemický, který se více doporučuje, protože je vůči pleti šetrnější. V rámci péči o pleť si také všímejte změn na své kůži. Změny zabarvení, mateřských znamének a dalších abnormalit. Nezbytnou součástí péče o pleť by mělo být také každoroční vyšetření dermatologem, zda je vaše pleť v pořádku a nehrozí vám například nádorové onemocnění kůže. Na tyto prohlídky choďte zejména pokud navštěvujete solárium, nebo jste zvyklí se opalovat na přímém slunci.

opalování

Opalování pro naši pleť obecně není vůbec zdravé, a měli bychom naši pleť chránit před vystavením slunečnímu záření. To můžete udělat pomocí opalovacích krémů nebo vhodného oděvu. Nezapomeňte také na další opatření proti poškození vaši pleti, jako je třeba to, že přestanete kouřit. Kouření rozkládá kolagen, který máte v těle a poté trpíte jeho nedostatkem. Nedostatek kolagenu vede ke snížení pružnosti pleti, ztráty hydratace, vysušování a předčasné tvorbě vrásek. Již výše zmíněné vystavování slunci je také jeden z důvodů, proč ztrácíte z pleti kolagen.