Každá koruna se hodí


Čím dál častěji se stává, že i když v ročně pracují oba dospělí, často jim obě výplaty sotva pokryjí životní náklady. Nejhůře jsou na tom rodiny s dětmi, jejichž reálné příjmy se snižují každým rokem. Současná vláda navíc velice očesala různé daňové výhody, které pomáhaly rodinám alespoň trochu ulehčit. Mnoho rodin vyčerpalo svoje úspory a žijí od platy k výplatě. A rada vlády? Najděte si druhou práci. Hanba není to jakou práci děláte, ale co za ni dostanete.

Můžete si sice požádat o přídavky na děti, ale je to jen pár stovek korun a ještě většina lidí na tuto dávku nedosáhne, protože podle propočtů mají vysoké příjmy. Životní náklady jsou zde poměrně vysoké, příjmy reálně klesají, ale na pomoc od státu stále spousta lidí nedosáhne. Není se čemu divit, že kdo může, odchází pracovat do zahraničí. Dlouhodobě je velice oblíbené Německo, které nám za stejnou práci platí daleko více peněz, než ti stejní zaměstnavatelé u nás.

rodina děti

Kdo bydlí u hranic má vyhráno
Spousta otců od rodin začala dojíždět za prací právě do Německa, a to i když nemluví německy. Existují agentury, které lidem pomáhají vyřídit potřebné doklady a najít práci i ubytování. Kdo bydlí poblíž hranic, může dokonce i každý den dojíždět domů, pokud mu to zaměstnání dovolí. S čím vám ale agentura nepomůže, je podání žádosti o kindergeld, což je německá obdoba našich přídavků na děti. Vyplácí se na maximálně 3 děti, a nárok mají rodiny s dětmi, z nichž alespoň jeden rodič odvádí v Německu daně.

peníze eura

Byla by škoda přijít o tak vysokou částku, protože jde o 250 Euro měsíčně na dítě. To je daleko víc než naše přídavky a v rodinném rozpočtu to opravdu poznáte. Proto si nenechte tyto peníze ujít a požádejte si včas. Můžete se obrátit na mě, a společně podáme žádost a doložíme všechny podklady, které místní úřady potřebují k vydání rozhodnutí.