Aby to nešlo (nejen) s vaším sexem z kopce


O kulturistech se někdy s nadsázkou tvrdí, že zastanou svalovou práci svými bicepsy, ale v rozkroku se jim již nedostává energie a jejich sexuální aktivita nestojí za nic. Ve skutečnosti to tak ale vůbec není, protože svalnatý muž, který o sebe dbá, co se týče životosprávy, tedy zejména správné výživy a dostatku odpočinku a spánku k potřebné regeneraci, bývá komplexně zdráv. Se sexem mají naopak problémy ti, co ztrácí svalovou hmotu, roste jim pivní pupek, s tělesným pohybem to není žádná sláva a namísto zájmu o sex sledují televizní obrazovku a posedávají s kamarády u piva.

nebezpečný stres

Jestliže jsme tu naznačili, že klíčem k úspěchu je nejen pravidelný fyzický trénink a vhodně poskládaný jídelníček, pak bychom neměli zapomenout vyzdvihnout ještě jednu podstatnou věc. A sice všetečně položenou otázkou: „Jak jste na tom v přístupu ke stresu?“

vystresovaná dívka

Co je to stres, ví každý, ale ne všichni dokážou mezi stresové situace zařadit vše, co se jich bezprostředně týká. Někdy jsou takové momenty přehlédnutelné, ale každý z nich vám zvedne hladinu adrenalinu a kortizolu a utlumí tvorbu testosteronu. Například docela obyčejné kafe, masitá kotleta, energetický drink, negativní zprávy v televizi anebo adrenalinové sporty. Kofein zvyšuje hladinu adrenalinu, v mase jsou stresové hormony uvolněné při násilné smrti zvířete, a adrenalinový sport to má dokonce v samotném názvu.

Chcete-li se udržet ve formě, zaměřte se na všechny stresové vlivy a vypomáhejte si při tom bylinkami, zařazovanými do skupiny adaptogenů, které udržují potřebnou hormonální rovnováhu, posilují tvorbu testosteronu, blokují nadměrný výskyt stresových hormonů a působí i jako přírodní antioxidant a zároveň účinné afrodiziakum. K těm nejznámějším adaptogenům patří Ashwagandha, Rozchodnice růžová, korejský Ženšen, Maca peruánská a Tribulus bulharský.