Kdy je nejlepší vzít si zálohy na podíl na zisku v s. r. o.


Jedním z častých typů firem jsou i společnosti s ručením omezeným. Jejich účelem, stejně jako u jiných podniků, je přinášet svým majitelům zisk. A pokud se daří, lze si takto přijít i na skutečně pěkné peníze. Problém je, že ne vždy můžeme čekat na to, až bude výplata dividend. Někdy peníze zkrátka potřebujeme hned, bez ohledu na to, který den zrovna je. V takovém případě si můžeme požádat o vyplacení zálohy na podíl na zisku v s. r. o kancelar29.cz.

zisk firmy může značně kolísat

Pokud to uděláme, pak se část peněz, které bychom jinak obdrželi až na konci daného období, dostaneme už teď. To by se zdálo jako poměrně dobrá věc, avšak je zde několik háčků. Těmi se liší i od zálohy na výplatu, o kterou si mohou žádat zaměstnanci.

V první řadě až do konce období nemůžeme vědět, jaký onen konečný zisk vlastně bude. Pokud odhadneme špatně, může se dokonce stát, že peníze naopak budeme muset vracet. Ideální je tedy co nejmenší částka, neboť pak je také nejmenší pravděpodobnost, že přesáhne náš skutečný zisk.

ve firmě jsou peníze důležité

Pak je tu také fakt, že o tuto zálohu můžeme požádat pouze v případě, že firma skutečně vykazuje zisk. Pokud jde do ztráty, pak samozřejmě žádný podíl na zisku nedostaneme, a nemůžeme tedy ani požádat o jeho zálohu.

I proto bychom tuto možnost měli používat pouze skutečně v nejkrajnějším případě, neboť nám nakonec může přinést ještě více problémů. Pokud tedy ony peníze skutečně akutně nepotřebujete, je vždy lepší počkat, zvláště v dnešní době, kdy je ekonomická situace nejistá.

Je také pravdou, že se to nemusí příliš líbit ani vašemu společníkovi, zvláště pokud půjde o větší částku. Je tedy potřeba se domluvit i s ním, což nemusí být vždy ideální. Může mít totiž strach, že pokud zisk nebude tak vysoký, pak peníze navíc nevrátíte. A je jasné, že je potřeba, aby mezi vámi bylo třenic pokud možno co nejméně. I to je důvod, proč o zálohy nežádat, pokud to není skutečně absolutně nutné.