Když je součástí stěhování moderní nábytek


Výroba nábytku se v současné době opírá o některé typické znaky, s nimiž se v minulosti nepočítalo. Jde zejména o to, že jakmile si objednáte takřka jakýkoli typ nábytku, například psací stůl, šatní skříň, manželské dvojlůžko či konferenční stolek do obýváku, většina výrobců (prodejců) vám jej dodá v podobě stavebnicové skládačky. Jenže to není stavebnice pro děti, kdy si vysypete na koberec drobné dílky a začnete je skládat k sobě, toto jsou velké a těžké desky, latě a prkna spojovaná šrouby a vruty, tedy jde o montážní práce, poměrně náročné na pracovní fortel, zkušenosti, a někdy i vybavení.

stěhování kuchyně

Přestěhovat takový nábytek, pokud je již smontovaný, se zdá jednoduché, ale doporučuje se jej znovu rozebrat a přestěhovat po částech, protože se v průběhu stěhovacích prací mohou spojovací díly polámat, vyvrátit či jinak poškodit. A tím se celý stěhovací proces protahuje a stává se náročnějším. Jenže ne každý si poradí s demontáží nábytku, například ze zdravotních důvodů, anebo prostě není zručný řemeslník, a obává se poškození jednotlivých dílů.

kuchyňská linka

Montážemi nábytku se však zabývají stěhovací firmy stěhování v Praze. Počítají s tím, že ne každý jednotlivec či rodina si poradí s těmito náročnými úkoly, ale to není vše, oč můžete stěhováky požádat.

Kuchyně a vestavěné skříně – rozmontovat konferenční stolek v obýváku je celkem snadné a alespoň trochu šikovný muž si s tím poradí. Za odměnu mu manželka či družka nachystá něco dobrého k snědku a může to nakonec být i motivující činnost. Jenže rozebrat a přestěhovat celou kuchyň anebo vestavěnou skříň, která pokrývá celou stěnu v ložnici od podlahy až ke stropu, již vyžaduje mnohem větší nasazení, technické vybavení i zkušenosti. Stěhovací firmy si poradí i s tímto, můžete je požádat tedy i tehdy, chcete-li přestěhovat s ostatním nábytkem i kompletní kuchyň nebo rozsáhlou nábytkovou sestavu v ložnici či v předsíni.