Nebojte se úniku vody ani u podlahového topení


Podlahové topení je současný velký hit. Přináší mnoho pozitiv, zejména rovnoměrně rozložené teplo v místnosti a úžasný pocit na bosá chodidla. Je velký rozdíl ráno vstát a naboso doběhnout na toaletu po studené dlažbě, anebo se projít po podlaze vyhřáté, což vám připadá, jako kdybyste našlapovali venku po sluncem rozehřáté asfaltové silnici. K instalaci podlahového topení se ale nerozhodne každý, ačkoli má třeba možnost a dostatek financí, někteří lidé mají doslova panickou hrůzu z toho, co se bude dít, až se někde objeví závada a podlahou začne protékat voda.

topení v podlaze

Dříve se to řešilo tak, že tam, kde byl mokrý flek, se začalo s rozbíjením betonu, a dokud se nepřišlo tímto způsobem na závadu, obývák se měnil ve staveniště. Jistě si umíte představit ty podmínky, co rodina musela snášet. Právě proto se do tohoto projektu pustili snad jen opravdoví kutilové, co se nezdráhali vynést z místnosti sedací soupravu, srolovat koberec a pustit se do práce.

regulační ventil topení

Dnes se toto ale už neprovádí, vyhledávání úniku vody probíhá jinak. Využívá se k tomu technologie akustických tyčí Hykron nebo formovací plyn, není už zapotřebí nic bourat. Závada je bezpečně nalezena i bez bourání betonu a odebere se z podlahy jen malý kousek v místě, kde se vyskytuje problém. V podstatě již není důvod k obavám z nějakých destrukčních činností a z party kopáčů, co buší do podlahy pneumatickým kladivem, až se dům otřásá v základech.

Jestliže se vám něco takového přihodí, buďte bez obav a ihned volejte instalatérský havarijní servis. Instalatéři jsou u vás do hodiny a akce proběhne mnohem klidněji, než za starých časů, kdy bylo nutné dotáhnout do bytu sbíječku a kompresorovým agregátem. Úniky vody jsou navíc v dnešních podlahových systémech spíše výjimečné, a pokud se pro toto řešení rozhodnete instalatéři vám také vysvětlí vše potřebné a poradí, jak podlahové topení správně používat.