Perfektní hypotéka


V poslední době jsou velice oblíbené hypotéky, a to hlavně u mladých lidí. U mladých ročníků. Já se tomu ani nedivím, protože i my s přítelem, kdy nám ještě nebylo ani čtyřicet let, tak už také oba dva přemýšlíme o hypotéce. Chceme opravdu stoprocentní hypotéku vůbec, ale nevím, jak na to. Já jsem vlastně v životě neměla ani žádnou malou půjčku a partner říkal, že taky neměl ani půjčku, ani úvěr, že prý neměl dokonce ani auto na leasing. Takže jsem si řekla, že pro nás to bude asi opravdu hodně složité.

Nebojíte se hypotéky?

Nakonec jsem si řekla, že by nebylo od věci, kdybychom si třeba k sobě vzali nějakého bankovního nebo finančního poradce, protože takhle alespoň budeme mít jistotu, co pro nás bude nejvhodnější a kde seženeme opravdu nejlepší 100% hypotéku. Když jsme si potom dali sraz s naším bankovním poradcem přímo v bance na přepážce, tak jsme s partnerem byli docela hodně nervózní. Vůbec jsme nevěděli, jak takovýto rozhovor o hypotéce probíhá a co to vlastně je. Nakonec jsme se dozvěděli, že existuje opravdu mnoho typů a druhů hypotéky, jako například americká hypotéka bez registru anebo neúčelová hypotéka a nebo hypotéka na dům či na chalupu a tak podobně.

Každý chce vlastní bydlení.

My jsme chtěli jenom malý byt o velikosti dva plus jedna, tak jsme chtěli nějakou neúčelovou hypotéku, která bude opravdu stoprocentní. Náš finanční poradce nám řekl, že nemáme nikam spěchat, že kolikrát se finanční trh mění tak rychle, že to skoro ani nikdo nepostřehne, proto jsem byla moc ráda, když mi bankovní poradce také řekl, že nejlepší by bylo, kdybychom třeba počkali ještě dva měsíce a že uvidíme, kdy pro nás hypotéka bude opravdu nejlepší. Myslím si, že pro nás bude hypotéka opravdu nejlepším řešením, protože oba dva s partnerem nemáme našetřených tolik peněz, abychom si mohli koupit za hotové nějaký malý byt. Možná by to bylo tak na půlku garsonky a tohle mi vůbec nechceme.