Plenky pro děti


Pokud máte malé děti, tak samozřejmě také využíváte různé dětské dečky nebo dětskou kosmetiku. V poslední době jsou také oblíbené takové pleny, které jsou z plenkoviny a dají se využívat vícekrát. Vždyť přeci za našeho mládí nebyli ještě v padesátých letech a dále nebo i dříve se využívaly pouze jenom látkové pleny. A tyto látkové pleny se normálně čistily, a potom vytvářely. A také nikdy nezapomenu na to, jak jsem vždycky viděla takhle u ostatních lidí na zahradě, jak na jak na sušící šňůře vždycky viselo opravdu hodně bílých plenek. A byly tak krásně vybělené, že až přecházel zrak, dokonce i já, a ještě můj bratr jsme měli látkové pleny. Moje sestra, které je nyní dvacet pět let, tak už měla jednorázové pleny.

Pleny mají různé materiály a vzory.

Myslíte si, že jednorázové pleny jsou lepší než látkové pleny z plenkoviny? Já si myslím, že ne, protože nejenom, že jednorázové pleny zatěžují hodně moc životní prostředí, protože se s těmito pleny vůbec už neví, jak dále zacházet. Vemte si, kdyby každá maminka používala tyto jednorázové pleny, tak by to bylo opravdu katastrofální. Pro naši zemi a celkově pro naši přírodu. Proto jsem ráda, že existuje plenkovina a že je mnoho maminek už dává přednost tomu, že užívají plenky látkové, pleny z plenkoviny. Jsou to opravdu praktické věci, a navíc si myslím, že také maminky ušetří peníze. Vlastně jim nikdy nedojdou plenky, protože když budou mít dostatek plenek v zásobě.

Dříve se plenky používaly stále.

Tak samozřejmě vždycky různé mohou vyprat, vyčistit nebo vyvařit a potom v zásobě budou mít čisté plenky. Také si myslím, že pro děti je lepší plenka z plenkoviny, která se dá využít vícekrát než jednorázová plena. Slyšela jsem, že dokonce na jednorázové pleny mohou mít také děti alergie anebo se více opruzují. Je logické, že všechno, co je chemicky bělené anebo chemicky, tak také samozřejmě na to lidská kůže může reagovat velice negativně, proto jsem ráda, že mnoho maminek už dává přednost plenkovině.