Péče o zuby nebolí


Problémy se zuby má mnoho lidí nejen v dospělém věku. Péče o zuby začíná během dětství, kdy by měli rodiče důsledně učit malé děti aby si zuby čistily. Nejde jen o používání správných kartáčků, ale i o techniku čištění. Někteří lidé si dokonce myslí, že stačí zuby párkrát přejet kartáčkem a je hotovo. Tak to ale není. Nánosy nečistot a plaku je potřeba zničit už v zárodku, a k tomu ledabylé čištění opravdu nestačí. Pokud si nejste jisti zda si zuby čistíte jak je potřeba, naučí vás to zubní hygienika, ke které byste měli chodit dvakrát ročně v rámci preventivní péče o zuby.

zubní nástroje

Naše zubní klinika v Praze https://clinicplus.cz/ má dveře otevřené pro všechny, kteří hledají zubní hygienistku i zubního lékaře. V celé republice je v posledních letech problém sehnat lékaře, který přijímá nové pacienty. Clinic+ stále zatím volné kapacity má, takže pokud hledáte lékaře který vás přijme a zuby vám opraví, objednejte se sem. Čeká vás moderní prostředí s příjemným personálem, který je nejen vybavený špičkovými nástroji, ale i notnou dávkou empatie. A právě ta mnoha zubním lékařům chybí.

zubař pracuje

Bojíte se?
Lidé kteří zanedbávají nejen péči o zuby, ale i preventivní prohlídky, mají většinou z návštěvy zubaře strach. Je to logické, protože čím více se prevence zanedbává, tím vyšší šance vzniku bolestivých kazů existuje. Jedinou možností jak se kazům ubránit je precizní čištění, zubní hygiena a preventivní prohlídky. Kaz se tvoří pomalu, takže bohatě stačí jít na preventivní prohlídku jednou za půl roku. Pokud dodržíte těchto pár jednoduchých pravidel, rozhodně se vám nestane, že byste měli kazy. Zákroky, které odstraní kazy, mohou bolet i přes použití umrtvení. Pokud je kaz hluboko, vrtání bohužel ucítíte. Abyste se návštěvy zubaře nemuseli bát, začněte se o svoje zuby starat jak je potřeba. Výsledkem budou zuby, za které se nebudete muset stydět, a hlavně které vás nebudou bolet.