Vykliďte si dům nebo byt sami


Vyklízení bytů, domů, půd, sklepů, podkrovních místností i některých nebytových prostor vyžaduje sice fyzickou zátěž, ale v mnoha případech to zvládnete sami a ještě ušetříte za stěhovací či vyklízecí firmu. Před takovými třiceti, čtyřiceti lety by to však byl docela velký problém, protože nebylo tak jednoduché opatřit vhodné vozidlo. Tehdy neexistovala žádná půjčovna Peugeot Boxer https://www.rentcarservice.cz/peugeot-boxer-l3h2-praha, abyste si pronajali vozidlo na víkend, v té době měli lidé k dispozici sotva svá vlastní osobní auta typu sedanu či kombíku, a muselo se to řešit formou přívěsného vozíku za tažné zařízení nebo střešním nosičem. Jenže tehdy se také běžně neprodávaly a nepronajímaly ani vozíky za auto, a tak jste si drbali hlavu, jak to vlastně provedete. Buďme rádi, že půjčovny dodávek již existují, a že vám stačí jen vratná kauce, řidičák skupiny B, zajištění vlastního pojištění (na to nezapomínejte!) a dotankování paliva do plné nádrže při vrácení auta.

vyklízení bytu

Vyklízet ano, ale bezpečně

Že byste si měli opatřit vhodný oděv a pracovní pomůcky, zejména rukavice a pevné boty, napadne kde koho, ale ne každý si možná vzpomene, že musí mít k dispozici dostatek měkkého polstrování pro bezpečné uložení předmětů v autě. Jakmile totiž poškodíte karosérii i uvnitř, budete to muset zaplatit. Mějte předem zajištěné molitany ze starých matrací, polštáře, staré oblečení, polystyren atp.

pronájem dodávky

Jízda v noci

Zajímavé řešení je vyklízení prostor ve večerních a nočních hodinách, nebo velmi brzy ráno. Na silnicích je tou dobou velmi omezený provoz a bude se vám lépe a klidněji řídit vůz, což je důležité hlavně tehdy, nejste-li profesionální řidič a sedíte v kabině dodávky vůbec poprvé. Večer a v noci vám také odpadne stres z kontaktu s lidmi ve vašem okolí, kteří vás mohou zdržovat od práce, mít na vaši adresu nemístné poznámky, a například vaši sousedé vám tu mohou vyčítat, že jste posledně zapomněli na úklid.