Teplé dny


Pokud je v létě takové to příjemné teplo, je to dobré. Jenže to už moc nebývá. Léto mívá dny neskutečného horka, kdy je každičký organismus tímto horkem sužován a musí se nějak bránit. Nejčastěji ochlazováním. Větráky a jiné různé ochlazovače jedou naplno. O klimatizacích snad ani netřeba se zmiňovat.

Jenže ven si s sebou klimatizaci nevezmeme. Malý větráček ano, takový ten příruční. Jenže ten ochladí obličej. A kde je zbytek těla? Je tedy nutno vyhledat něco na potlačení horka, a to něco může být voda. Ne moc studená, ale ani ne moc teplá. Takže si zajedeme k rybníku, přehradě či řece. Prostě tam, kde je koupání povoleno a kde je možné se drobátko zchladit. Bohužel, je na to potřeba čas, tedy cesta tam i zpět a nikdy nebudete vědět, do čeho to vlastně lezete. Takže to můžete odskákat zdravotními problémy.

zahradní bazén

Na veřejném koupališti je voda možná kvalitnější, ale zase je tu jiný problém, a to jsou peníze. Pokud byste sem šli jan každý druhý den, spočítejte si ti kolik je to za rok. Proto má již většina lidí bazén svůj. Nemusí ztrácet čas cestováním, nemusí vyhazovat peníze za veřejnou plovárnu. Celá jeho starost s bazénem je ta, že se musí postarat, aby byla voda kvalitativně v pořádku. K čemuž mu pomáhá filtrace, nějaká ta chemie a například chlor, který ničí neviditelné útočníky ve vodě.

dítě ve vodě

Pokud si však chce koupání ještě více zpříjemnit, nic mu nebrání použít také to co se nazývá bazénová sůl. Ta vodu upraví do ještě lepší a kvalitnější “podoby“. Pak je koupání ještě lepší než kdekoli jinde. Člověk se cítí ve slané vodě jako u moře nehledě na to, že mořská sůl by měla prospívat každé pokožce. Ne nadarmo se doporučují koupele právě v moři, aby se tělo vyzdravilo z případných potíží.

Nuže, pokud vy sami ještě bazén nemáte, tak už neváhejte s jeho koupí. Uvidíte, že nebudete litovat a bude vám v létě lépe.